Про нас
ІСТОРІЯ ЦЕНТРУ
Рішенням Запорізької міської ради у 1953 році відкрито обласну станцію юних натуралістів. Першим директором станції стала Тамара Дмитрівна Бикова.
Протягом перших років існування на станції працювало 25 гуртків, якими керували 4 педагоги.
У 1960-61 роках силами педагогів та гуртківців ОБЛСЮН на площі 1 гектар було закладено молодий сад, посаджено алею тополь. У 1962 році розпочинає свою роботу обласний профільний табір, в якому щорічно оздоровлюється 80-100 юннатів, що стає доброю традицією і сьогодення. У 1963 році станція юннатів у співпраці з товариством охорони природи організовує обласну виставку „Природні багатства області”. У 1964 році юннати представляють 12 дослідницьких робіт на ВДНГ; приймають участь у республіканській виставці на кращу дослідницьку роботу та наочний посібник; відкривається агрохімічна лабораторія.
У 1972 році на СЮН вже працюють 36 гуртків, які відвідують 540 учнів, а в 1974 році – 53 гуртки, які закріплені за 7 відділами (організаційно-масовим, ботаніко-рослинницьким, зоолого - тваринницьким, молодших класів, садівництва, квітництва, механізації сільського господарства). В 70-х роках вперше на станції проходить обласний зліт юннатів та учнівських виробничих бригад.
В 1983 році гуртки на станції працюють за 10 профілями: рослинництво, агрохімія, садівництво, кролівництво, квіткарництво, виноградарство, селекційної генетики та інші.
З 1987 року ОблСЮН очолює Коваленко Інеса Валентинівна. За її ініціативою у 1987 році започатковано дитячий рух під девізом „Збережемо природу о. Хортиця”. Діти міста спільно із співробітниками заповідника „Острів Хортиця” та вчителями біології приймають участь в рейдах з охорони природи, очищенні території від сміття, збирають насіння для лісництва, проводять наукові пошуки.
У середині 90-х років через недостатнє фінансування різко скорочується кількість юннатських гуртків. У цей період розбудови і реформування колектив станції веде пошуки нових концептуальних підходів до розвитку юннатівського руху, вдосконалюються форми і зміст еколого-натуралістичної діяльності. Відповідно до соціальних умов і запитів коригуються пробільність і вікова наповнюваність гуртків та інших творчих об’єднань. Досвідченими педагогами розроблюються авторські програми, навчання здійснюється за спеціальностями: біолог-лаборант, домашня медсестра, художник-оформлювач, квіткарник-оранжувальник. Практично зі всіх спеціальностей іде поглиблене навчання біології.
Сьогодні Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (директор – Ульянова Олена Іванівна) керує екологічною, натуралістичною, дослідницькою роботою учнівської молоді області разом з Бердянською міською станцією юннатів (директор Міщенко Н.М.), Мелітопольським еколого-натуралістичним центром дітей та юнацтва (директор Кот Т.В.), еколого-натуралістичним відділом Токмацького ЦДЮТ (директор Іваненко Г.М.), Запорізьким міським дитячим ботанічним садом (Єрьоміна Т.І.) та центром еколого-натуралістичної творчості молоді при НВО м. Енергодара (директор Іголкіна Я.В.)
Нині в ЗОЦЕНТУМ гуртковою роботою охоплено 670 дітей різного віку, які займаються у 55 гуртках 27 профілів. Педагогічний колектив Центру (а це 14 педагогів) постійно забезпечує право вільного вибору дітьми виду діяльності та отримання ними якісної позашкільної освіти.